Minutes to Bell Time

WrestleMania Weekend

WrestleMania Weekend

The WWE, NXT AEW, GCW, Impact, and ROH cards for WrestleMania Weekend (starting Thursday).

WWE

Smackdown – Friday April 1 – 8PM (Fox) – Results

  • Andre the Giant Battle Royal
  • Ricochet v. Angel Garza v. Humberto Carrillo – Intercontinental Championship

WWE Hall of Fame Inductions – Friday April 1 – 10PM (Peacock)

  • Undertaker
  • Vader
  • Sharmell
  • Steiner Brothers
  • Shad Gaspard – Warrior Award

NXT 2.0 Stand and Deliver – Saturday April 2 – 1PM (Peacock) – Results

  • Kickoff Match: Toxic Attraction v. Dakota Kai and Raquel Gonzalez – NXT Tag Titles
  • Carmelo Hayes v. Santos Escobar v. Solo Sikoa v. Grayson Waller v. Cameron Grimes – NXT North American Championship Ladder Match
  • Tommaso Ciampa v. Tony D’Angelo
  • Imperium v. MSK v. Creed Brothers – NXT Tag Titles
  • Mandy Rose v. Kay Lee Ray v. Io Shirai v. Cora Jade – NXT Championship
  • LA Knight v. Walter
  • Dolph Ziggler v. Bron Breakker – NXT Championship

WrestleMania Pre-Show – Saturday April 2 – 6 PM (USA)

WrestleMania Night 1 – Saturday April 2* – 8PM (Peacock) – Results

  • Jimmy and Jey Uso v. Shinsuke Nakamura and Rick Boogz – Smackdown Tag Titles
  • Drew McIntyre v. Happy Corbin
  • Rey and Dominik Mysterio v. The Miz and Logan Paul
  • Becky Lynch v. Bianca Belair – Raw Championship
  • Seth Rollins v. ???
  • Ronda Rousey v. Charlotte Flair – Smackdown Championship
  • Steve Austin on the Kevin Owens Show

WrestleMania Night 2 – Sunday April 3*- 8PM (Peacock) – Results

  • RK-Bro v. Street Profits v. Alpha Academy – Raw Tag Titles
  • Bobby Lashley v. Omos
  • Johnny Knoxville v. Sami Zayn
  • Queen Zelina and Carmella v. Rhea Ripley and Liv Morgan v. Sasha Banks and Naomi v. Natalya and Shayna Baszler – Tag Titles
  • Edge v. AJ Styles
  • Pat McAfee v. Austin Theory
  • King Woods and Kofi Kingston v. Sheamus and Ridge Holland
  • Roman Reigns v. Brock Lesnar – Title for Title

Ring of Honor

Supercard of Honor – Friday April 1 – (FITE TV and Honor Club) – Results

  • Colt Cabana v. Blake Christian
  • AQA v. Miranda Alize
  • Eli Isom and Cheeseburger v. Tully Blanchard’s new tag team
  • Joe Hendry v. Dalton Castle
  • Alex Zayne v. Shane Strickland
  • Ninja Mack v. Tully Blanchard’s New Client
  • Lee Moriarty v. Jay Lethal
  • Willow Nightingale v. Mercedes Martinez – Interim ROH Women’s Championship
  • FTR v. Briscoe’s – ROH Tag Team Championships
  • Rhett Titus v. Minoru Suzuki – ROH TV Championship
  • Josh Woods v. Wheeler Yuta – PURE Title
  • Bandido v. Jonathan Gresham – World Championship Unification Match

Impact Wrestling

Multiverse of Matches – Friday April 1 – 10PM (Impact Plus) – Results

  • Ultimate X for X Division Championship – Trey v. Chris Bey v. Jordynne Grace v. Vincent v. Rich Swann v. Blake Christian
  • Chelsea Green and Matt Cardona v. Mickie James and Nick Aldis
  • Alex Shelley v. Mike Bailey
  • Influence v. Iinspiration v. Tasha Steelz and Savannah Evans v. Gisele Shaw and Lady Frost v. Decay – Knockouts Tag Titles
  • Eddie Edwards v. Tomohiro Ishii
  • Josh Alexander and Jonah v. Moose and PCO
  • Deonna Purrazzo Champ Champ Challenge
  • Chris Sabin v. Jay White
  • The Good Brothers v. The Briscoe Brothers

New Japan Pro Wrestling

Lonestar Shootout – Friday April 1 – 5PM (FITE)

  • David Finlay, Juice Robinson, Daniel Garcia, Kevin Knight v. Mascara Dorado, Karl Fredericks, Clark Connors, Yuya Uemura
  • Killer Kross v. Minoru Suzuki
  • Mike Bailey v. Jay White
  • Chris Dickinson v. Tomohiro Ishii

AEW

Rampage – Friday April 1 – 10PM (TNT) – Results

  • No Matches yet

GCW Collective (FITE TV)

Thursday March 31

  • 12 Noon – Glory Pro Wrestling – Results
    • Myron Reed v. Carlos Romo v. Shane Sabre v. Danny Jones
    • Tootie Lynn v. Janai Kai
    • Jake Something v. Max the Impaler
    • Technical Difficulties v. Fly Def v. Alpha Omega v. Hustle and Muscle
    • Laynie Luck v. Allie Katch
    • Grindhouse v. No Remorse Corps
    • Dan the Dan v. Kody Lane
    • Warhorse v. Josh Alexander
    • Mike Outlaw v. Bryan Keith
  • 4 PM – Josh Barnett’s Bloodsport 6 – Results
    • Masha Slamovich v. Janai Kai
    • Ninja Mack v. Yoya
    • Bad Dude TIto v. Royce Isaacs
    • Alex Coughlin v. Slade
    • John Hennegan v. Simon Gotch
    • Zeda Zhang v. Marina Shafir
    • Timothy Thatcher v. JR Kratos
    • Mike Bailey v. Yuya Uemura
    • Josh Barnett v. Jonah
    • John Moxley v. Biff Busick
    • Minoru Suzuki v. Chris Dickinson
  • 9 PM – Joey Janela’s Spring Break 6 Night 1 – Results
    • Second Gear Crew v. Hate Club v. The Briscoes – Tag Titles
    • Blake Christian v. AR Fox
    • Mickie James v. Allie Katch
    • Scramble Match
    • Joey Janela v. X-Pac
    • Jon Moxley v. AJ Gray
    • Alex Colon v. John Wayne Murdoch
  • 00:59 – Planet Death – Actually 1 AM on Friday Morning
    • Shane Mercer v. Neil Diamond Cutter
    • Cole Radirck v. Akira
    • Sadika v. Jimmy Lloyd
    • Sawyer Wreck v. Brandon Kirk
    • Madman Pondo v. Hoodfoot
    • Slade v. Bam Sullivan
    • AJ Gray Open Challenge
    • Eric Ryan v. Masada
    • Alex Colon v. Lucky 1B
    • Shlack v. Nolan Edwards
    • Hosted by Nick Gage

Friday April 1

  • 12 Noon – JCW v. LA Fights – Results
    • Eight on Eight Ultimate Survival Turf War
    • Cole Radrick v. Kevin Blackwood
    • Big Vin v. Juicy Finau
    • Nick Wayne v. Marcus Mathers
    • Sandra Moone v. Billie Starkz
    • Grim Reefer v. B-Boy
    • Charles Mason v. Dark Sheik
  • 4 PM – For the Culture – Results
    • Tasha Steelz v. Big Swole
    • Scramble Match
    • Hitmakerz v. Shane Taylor Promotions
    • MJ Jenkins v. Trish Adora
    • AJ Gray v. Darius Lockhart
    • Bryan Keith v. Mysterious Q v. Zenshi v. JTG
    • Billy Dixon v. Hoodfoot
  • 8:30 – Gringo Loco’s The WRLD on Lucha – Results
    • Johnny Caballero (Morrison) v. Jack Cartwheel
    • Psicosis v. Tony Deppen
    • Scramble Match: Golden Dragon v. Octagon Jr v. Drago Kid v. Shane Mercer v. Aero Boy v. Chris Carter
    • Pagano v. Sadika
    • Team Gringo v. Team Laredo – Six Man Lucha Match
    • Psycho Clown v. Dr. Wagner Jr.
  • 00:59 PM – Joey Janela’s Spring Break 6 Night 2 – Actually 1AM on Saturday AM – Results
    • Chris Dickinson v. Matt Cardona
    • Tony Deppen v. Biff Busick
    • Jordan Oliver v. Speedball Mike Bailey
    • Minoru Suzuki v. Effy
    • The Greatest Cluster$$$$ featuring Buff Bagwell, Early Morning Guy Steel, Sean Ross Sapp, Invisible Man, Kamikaze, Shazza McKenzie, Nasty Leroy, Edith Surreal, Lord Adrian, Jazzy Yang, Jimmy Wang Yang, Maven, Kevin Matthews, and more.

SaturdayΒ April 2

  • 12 Noon – Effy’s Big Gay Brunch – Results
    • Jai Vidal v. Carlos Romo
    • Max the Impaler v. Edith Surreal
    • International Scramble
    • Bill Dixon v. Keita Murray
    • Parrow v. Dark Sheik
    • Allie Katch v. Dango
    • Effy v. Pimpinella Escarlata
  • 4 PM – Mission Pro Wrestling Bangerz Only – Results
    • Janai Kai v. Shazza McKenzie
    • JP Harlow v. Allie Katch
    • La Rosa Negra v. Jody Threat
    • Bougie Reality v. KiLynn King and Jennacide
    • Masha Slamovich v. Lindsey Snow
    • The Hex and Laynie Luck v. Renegade Twins and Jazmin Allure
    • Thunder Rosa v. Trish Adora
    • Holidead v. Lufisto
  • 8:30 PM – Unsactioned Pro – ResultsΒ 
    • Cincinnati’s Most Wanted v. Janai Kai and Yoya – Tag Titles
    • Lexus Montez v. Kevin Blackwood v. Brian Keith
    • Scramble Match – Sam Stackhouse v. Ace Perry v. Everett Cross v. The Whisper v. Nate Webb v. Mike Swanson
    • Billie Starkz v. Kristian Robinson
    • Jefery John Memorial Gauntlet
    • Robert Martyr v. Charlie Tiger
    • Tre Lemar v. TIM
    • Mike Bailey v. Cole Radrick – Unsanctioned Pro Championship
    • Kevin Giza v. Alex Colon – Unsanctioned Pro Hardcore Championship
    • Hoodfoot v. Casanova Valentine
  • 00:59 PM – Black Label Pro – Actually 1AM on Sunday – Results
    • The Barbarian v. Calvin Tankman
    • Shazza McKenzie v. Billie Starkz
    • Effy v. Charlie Haas
    • Koby Durst v. Jessica Troy
    • Warhorse v. Big Damo
    • Mike Bailey and Davey Richards v. Anthony Henry and JD Drake
    • Black Taurus v. Alex Zayne v. Blake Christian v. Anthony Green
    • Kevin Blackwood, Carlos Romo, Titus Alexander v. Dominic Garrini, Kevin Ku, Tom Lawlor
    • Kody Lane v Dan the Dad v Puf v Shane Sabre v Jody Threat v Devon Monroe
    • Levi Everett v. Big Beef – Texas Death Match

 

Share this: